Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Národní park České Švýcarsko: Nová pravidla pro lezce v NPR Kaňon Labe

Dne 4. ledna 2018 nabyla účinnosti nová pravidla pro lezení v Národní přírodní rezervaci Kaňon Labe.

 

                                                     

Správa Národního parku České Švýcarsko formou opatření obecné povahy povolila na základě žádosti podané Českým horolezeckým svazem výjimku ze zákazu vstupovat mimo cesty vyznačené se souhlasem orgánu ochrany přírody a ze zákazu provozovat horolezectví v Národní přírodní rezervaci Kaňon Labe. Takto stanovená pravidla nyní budou platit do 31. 12. 2020.

„Pro horolezeckou činnost budou lezci moci využívat dvě části národní přírodní rezervace celoročně, v dalších dvou částech je lezení umožněno ve druhé polovině kalendářního roku,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko, a dodává: „Nově stanovená pravidla považujeme za rozumný kompromis mezi ochranou přírody a horolezeckou činností, která má v naší oblasti více než staletou tradici.“

Kromě vymezení objektů a času pro lezeckou činnost výjimka ze zákona obsahuje také konkrétní pravidla a zásady chování při lezení. Stanovení výjimky předcházela jednání správy parku se zástupci horolezeckého svazu. Současná výjimka platí po dobu tří let, před jejím uplynutím správa parku společně s horolezeckým svazem lezeckou činnost vyhodnotí a zkušenosti budou následně promítnuty do budoucích rozhodnutí.

Národní přírodní rezervace Kaňon Labe byla vyhlášena v roce 2010 v pravé části labského kaňonu. Národní přírodní rezervace je nejvyšší kategorií maloplošných chráněných území v České republice a režim pro návštěvníky zde je obdobný jako v klidových územích národních parků. V opodstatněných případech však ochrana přírody může stanovit výjimky z některých omezení vyplývajících ze zákona o ochraně přírody a krajiny.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Cestování Domácí