Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Trump uvedl podmínky zrušení cla na ocel a hliník

Prezident USA Donald Trump uvedl podmínku zrušení nového cla na ocel a hliník: navrhl EU, aby zrušila clo na dovoz amerického zboží.

 

                                                            

Trump obvinil „překrásné státy" EU z toho, že „špatně zacházejí s USA v obchodních otázkách," a připomněl nespokojenost Evropské unie s novým clem. "Vzdají-li se (země EU) svých hrozných překážek a cla na dováženou americkou produkci, my je také zrušíme. Existuje velký deficit. Neučiní-li tak, zdaníme auta atd.," napsal americký prezident na Twitteru.

Evropská komisařka pro konkurenci Margrethe Vestagerová zase prohlásila, že Brusel nehodlá nečinně přihlížet, jak Washington zavádí nové dovozní clo, a pohrozil odvetnými akcemi vůči USA.

„Několik desetiletí jsme budovali globální obchodní systém. Závisí na něm evropská prosperita a miliony pracovních míst. Evropa nehodlá nečinně přihlížet, jak někdo jednostranně ohrožuje svobodný světový obchod," prohlásila v interview pro Bild am Sonntag.

Trump podepsal výnos o zavedení cla na dovoz oceli a hliníku ve výši 25 % a 10 %. Washington učinil výjimku pro Kanadu a Mexiko a také další státy, přesvědčí-li USA, že jejich produkce „neohrožuje národní bezpečnost." Trumpovo rozhodnutí vyvolalo vlnu kritiky a obav ze strany Evropské unie, Kanady, Číny a také uvnitř USA.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Zahraničí