Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
17°C Dnes 14°C Sobota 10°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Jaké jsou klady a zápory Škody Rapid

Plánujete pořídit si nový nebo ojetý vůz Škoda Rapid a chcete se dozvědět, co všechno můžete očekávat. Podívejte se na přehled základním pozitivních, ale i negativních vlastností, které se vyskytují u vozů Škoda Rapid s rokem výroby starším než 2012.

 

                                                    

 

Hlavní plusy

Velmi oceňovaný je hlavně povedený design, který působí moderně, ale zároveň není příliš kontroverzní a dal by se označit i za nadčasový. Kladná je také poměrně nízká spotřeba a praktické využití vozu, který si poměrně stabilně udržuje svojí užitnou hodnotu. Jízdní vlastnosti jsou dobré a nevyskytují se žádné větší problémy nebo překážky.

 

Co není úplně povedené

Naopak moc se nepovedlo odhlučnění zadních kol, ale tento problém je patrný jen při jízdě za mokra. Jiné výraznější nedostatky se naštěstí neobjevují a teoreticky se dá říci, že toto je jediný výraznější problém.

 

Taková menší Octavie

Cílovou skupinou jsou všichni ti, kteří chtějí vůz podobný Octavii, ale hodilo by se jim něco menšího, co však není příliš malé a kam se stále vejde poměrně hodně věcí a kde je možné využít všechny čtyři dveře.  Použité materiály i provedení je dostatečně kvalitní i díky tomu, že se jedná o poměrně nový vůz, na kterém se ještě nestihl podepsat zub času. Konkrétní opotřebovanost však samozřejmě v případě ojetých vozů závisí na tom, jak dobře se o něj předchozí majitel staral.

 

Dostatečně prostorný a praktický

Rapid je zvenku příjemně menší, ale vevnitř nabízí dostatečný prostor jak pro cestující, tak pro zavazadla. Zavazadlový prostor totiž disponuje místem o objemu 550 litrů, což je velmi pěkné.

 

Dobré jízdní vlastnosti

Stabilní a dobře vyhotovený podvozek nabízí bezpečné a příjemné svezení na většině komunikací. Auto výborně drží na silnici i v zatáčkách a díky dobrému motoru s odpovídajícím výkonem se hodí pro běžné řidiče, kteří netouží po sportovní jízdě. Hlavní využití tohoto vozu však spočívá pro běžné cestování, takže to cílovou skupinu jistě neodradí.  Při výběru modelu s benzínovým čtyřválcem je však výkon o trochu lepší a vůz celkově o něco silnější. Stejně to ale není na divoké honičky po dálnicích nebo rally v horských serpentinách.

 

Pozor u varianty kombi s pátými dveřmi

U této varianty je nutné dát si dobrý pozor na to, aby nebyly ucpané odtokové kanálky v zadních bočních dveřích. Tento problém může být signalizován divným šploucháním.  Jinak co se týká problémů s řetězovými rozvody, které měly vozy vyrobené do roku 2011, u těchto vozů s datem výroby starším roku 2012 se tento problém již naštěstí nevyskytuje.

 

Bezpečné vybavení

Velkou výhodou těchto vozů je kromě stabilního a spolehlivého výkonu a dobrých jízdních vlastností i fakt, že mají velmi dobře řešenou bezpečnost. V bariérovém testu Euro NCAP získala Škoda Rapid plný počet hvězd a ochrana posádky při nárazu byla hodnocena více než 90%. Dobře byla hodnocena i přítomnost asistenčních systémů, které výrazně snižují riziko z drobných nehod a poškození.

 

Ano, nebo ne?

Brát nebo nebrat Škodu Rapid? Pokud hledáte podobný vůz, který je střední velikosti, má jízdní vlastnosti vhodné pro běžné cestování a dopravu, mohl by být Rapid tím pravým. V zásadě se dá říci, že se jedná o povedený vůz bez výraznějších nedostatků, které by kazily celkový prožitek.

 

 

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, stavební firmy, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Auto/Moto