Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
17°C Dnes 14°C Sobota 10°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Tady se Rusku nikdo nevyrovná. Čínští odborníci o postrachu amerických letadel

Pokud by byla Saúdská Arábie spokojena s americkými protivzdušnými komplexy Patriot, jen těžko by riskovala „diplomatický nesoulad“ se Spojenými státy kvůli nákupu systémů S-400. Přesto se Saúdové do obchodu s Ruskem pustili.

 

                                                                

Na čínském internetovém portálu Eastday se objevil zajímavý materiál věnovaný ruskému systému protivzdušné obrany S-400. V článku se mimo jiné uvádí, že v současné době nemá tento systém ve světě žádnou konkurenci. Jeho autor je také přesvědčen, že se nedávný obchod Ruska se Saúdskou Arábií týkající se S-400 se pro USA a jejich evropské spojence stal těžkou ranou.

Systém S-400 nejenže vyvolává velký zájem mezinárodní veřejnosti. Naprosto také mění pravidla vedení protivzdušné obrany (PVO).

Ruský komplex S-400, využívající v boji čtyři typy protivzdušných raket, je schopen čelit všem nejmodernějším stíhacím letounům světa, a to i letounům vzdáleným až 400 km. Pro srovnání – americká „hrdost“, systém Patriot, vystřeluje protivzdušné rakety maximálně do vzdálenosti 96 km (některé zdroje však uvádějí, v závislosti na verzi, dosah Patriotu až více než 150 km – pozn. edit.).

Jak dále uvádějí specialisté, další předností S-400 je instalace speciálního radaru určeného k identifikaci, zaměření a odvracení útoků moderních, pro starší systémy a modely prostředků PVO „neviditelných“ letounů.

Radar současně pracuje na několika frekvencích, což tedy umožňuje detekovat i letouny konstruované podle technologie stealth. V praxi to znamená, že americké letouny nejsou schopny obranu tohoto nového systému PVO překonat.

Čínští odborníci se domnívají, že díky S-400 hodlá Saúdská Arábie získat schopnost čelit útokům balistických raket (přes mediálně prezentované „úspěchy“ systému Patriot v době války v Zálivu se nakonec ukázalo, že tyto prostředky PVO nejsou schopny dostatečně spolehlivě zachycovat ani primitivní balistické rakety, technologicky spadající do 60. let minulého století. To se znovu potvrzuje i nyní, kdy Patrioty nejenže selhávají proti raketám odpalovaným jemenskými povstalci, ale současně samy ohrozily na životech saúdskoarabské obyvatelstvo.

Nelze tedy pominout fakt, že se Rusku podařilo přilákat pozornost jednoho z častých a významných klientů USA. Průlom Moskvy v oblasti dodávek vojenských technologií nelze přeceňovat, i tak ale vyvolal pozornost dalších států, snažících se navázat spolupráci s Ruskou federací v této oblasti.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Zahraničí