Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
17°C Dnes 14°C Sobota 10°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Test nového Hyundai Genesis

Je tu nový model značky Hyundai. Testovaný vůz byl opatřen silným 3.8 motorem. Jak to dopadlo a stojí tento vůz za koupi? Podívejte se na článek a udělejte si obrázek sami.

 

                                             

 

Velký a silný sedan

První generace Českou republiku minula a na našem trhu se neobjevila. Ta druhá již hlásí první prodané vozy a dojem z nového Hyundaie je velmi zajímavý. Prostorný interiér v kombinaci s dominantním designem, který pod kapotou ukrývá silný motor, dělají z tohoto automobilu výjimečný vůz.

 

Vývoj tohoto vozu stál velké úsilí a předpokládá se, že se stane plnohodnotnou konkurencí podobných vozů. Na první pohled se dá říci, že potenciál určitě má.

 

Efektivní a dominantní design

Na první pohled upoutá Genesis rozhodně zajímavým a propracovaným designem. Nabízí zajímavé ostré linie a propracované detaily, které vytváří dojem velmi kvalitního vozu. Velké rozměry z tohoto automobilu dělají dominantní šelmu, která se bude s respektem prohánět po silnicích a dálnicích. Karoserie je navíc vyladěna tak, aby kladla co nejmenší odpor vzduchu, což se projeví na snížené spotřebě paliva.

 

Propracovaný a prostorný interiér

Při vytváření designu si v automobilce dali záležet na každém detailu. Výsledný dojem je tedy poměrně luxusní a spolu s krásným provedením je další výhoda velký prostor. No ještě aby ne, když má vůz tak velké vnější rozměry. Elektricky nastavitelná zadní sedadla nabízí dokonalé pohodlí a jako spolucestující se budete cítit jako ne relaxačním pobytu.

 

                                                     

 

Zavazadlový prostor má objem 490 litrů a vejde se tam opravdu velká spousta věcí. Použití kvalitních materiálů a neuvěřitelné množství místa tak z Genesisu dělá konkurenční vůz i takovým jménům, jako je například BMW.

 

Výkonný šestiválec

To, co dělá velkou radost, je výkonný šestiválcový motor. I přes těžkou hmotnost vozidla se jedná o výkonný motor, který zajistí svižnou jízdu přesně podle požadavků. Osmistupňová automatická převodovka se následně postará o zbytek zábavy a celý komplet dotváří pohon všech čtyřech kol. Na stovku tento vůz zrychlí za pěkných 6,8 sekundy a maximální rychlost je 240 km/h, což ale jistě nikde nepoužijete.

 

Drobná vada na kráse je to, že motoru chybí přeplňování a při nižších otáčkách nereaguje úplně svižně a rychle. Když se však dostane do vyšších otáček, jedná se o poměrně dravý stroj se zajímavým zvukem.  Dynamická jízda je však zajištěna a při řízení tohoto stroje se jistě nebudete nudit.

 

Vyšší spotřeba

Co by se dalo čekat od tak velkého a těžkého vozu s poměrně výkonným motorem, je právě vyšší spotřeba. A skutečně je tomu tak. I když čísla nejsou nejhorší, přesto se jedná o 16 litrů na 100 kilometrů. Na dálnici při jízdě s tempomatem je možné tuto hodnotu stáhnout na 11 litrů.

 

Na vině za vysokou spotřebu kromě zmíněné hmotnosti a motoru leží i osmistupňová převodovka, kdy se dá říci, že osm stupňů je příliš mnoho. Převodovka navíc není úplně plynulá a řazení není tak nenápadné, jak by potenciálně mohlo být.

 

Komfortní podvozek

Stabilní a komfortní jízda je však zajištěna dobrým podvozkem. Vůz se v zatáčkách příliš nenaklání a pohodlně drží stopu. Kvalitní odpružení si navíc poradí i s problematickým podkladem, jako jsou například tramvajové koleje nebo dlažba. Jedná se vůz, který je určený spíše pro klidnou komfortní jízdu a není stavěný na žádné velké rally závody. I přes pohon všech čtyř kol je hlavní síla soustředěna na přední nápravě, která zastává víceméně všechnu práci.

 

Ceny bez příplatků

Není to, jako když si pořizujete nový vůz Škoda, tady nepřiplácíte za každý detail a v přehledném ceníku s poměrně přátelskými cenami se snadno vyznáte. Navíc se na českém trhu vyskytuje pouze jedna varianta, takže není nad čím dlouze přemýšlet.  Cena je komplet a jedná se o částku 1 629 990 korun.

 

V nejlepší výbavě s názvem Exclusive na vás čeká navigace, několik kvalitních reproduktorů, různí asistenti pro pohodlné řízení, efektivní panoramatické okno, elektricky nastavitelná zadní sedadla nebo například klimatizace.

 

Stojí to za to?

Možnou překážkou, která by mohla snížit prodejnost tohoto vozu je fakt, že se nejedná o prestižní značku. U vozů těchto typů je důležité to, o jakou značku se jedná a je nutno říci, že Hyundai není tak atraktivní, jako například Audi nebo BWM. I přesto se jedná o velmi zajímavý vůz, který rozhodně stojí za povšimnutí.

 

Nabízí výborný poměr ceny a výkonu, kdy dostanete vyladěný a prostorný interiér spolu s velmi kvalitním výkonem. Pravděpodobně se nebude jednat o hit, ale své místo a pár zájemců, kteří budou učarování jeho specifickou krásou, si jistě najde. Parametry na to rozhodně má a díky speciálnímu logu Genesis nabízí luxus i na první pohled, což movitější majitelé se zájmem o co nejlepší dojem jistě ocení.

 

 

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, stavební firmy, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Auto/Moto