Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Nový Seat Toledo se podrobil testu. Jak to dopadlo?

Nečekejte žádný převratný vůz. Jedná se spíše o klasiku. Při jeho koupit vsadíte na jistotu. Je však nutno říci, že se nejedná o zázrak, na druhou stranu však ani nejde o zklamání. Jaké jsou detailní parametry tohoto vozu? To se dozvíte v tomto článku.

 

                                                          

 

Odpovídající interiér

Jedná se o levnější vůz, a to je potřeba brát v úvahu i při pohledu na vnitřní výbavu. Plastový interiér však není špatný a nepůsobí ani příliš chudým nebo nekvalitním dojmem. Zkrátka se jedná přesně o to, co by se dalo u podobného vozu čekat. V lepší verzi pak čekají čalouněná sedadla s krásným kontrastním červeným prošíváním a o trochu lepší a lesklejší plastový palubní deska. Výhodou však je poměrně velký a příjemný prostor, jak na místě řidiče, tak pro všechny další cestující. Místo se najde i v zavazadlovém prostoru, kam se pohodlně vejde poměrně velké množství věcí.

 

Dynamická jízda

Kvalitní jízdní vlastnosti nejsou tak úplně zásluhou výkonu, který je 110 koní, ale je to spíše tomu, že i přes klasické rozměry se jedná o vůz překvapivě lehký. Díky tomu i s tak zdánlivě slabým výkonem dosáhnete dynamické jízdy a výbornou akcelerací, kdy z nuly na sto kilometrů v hodině zrychlíte rychleji než za 10 sekund.

Dynamická jízda je dána hlavně podvozkem. Ten je konstruován tak, aby nabízel dostatečně efektní a zábavnou jízdu. Zároveň bezpečně drží i v zatáčkách a celý vůz má velmi dobrou přilnavost na vozovce.  Nízká hmotnost zase umožňuje opravdu snadné manévrování a lehké zatáčení s velmi rychlou odezvou.  Dobrou jízdu tedy nabízí jak po okresních silnicích, tak na dálnici nebo ve městě. Motor, podvozek i řízení byly konstruovány tak, aby nabízely stabilní jízdu se snadným ovládáním, kdy řidič nebude muset vynakládat přílišné úsilí a bude si moci užít dostatečně záživný prožitek z jízdy.

 

Příjemná převodovka a odhlučněný motor

Odhlučnění bylo provedeno téměř na jedničku. Samozřejmě, že existují vozy, kde si ani nevšimnete, že jedete. Tady si sice všimnete, že jedete, ale nebude vás to rušit a nijak kazit dojem z jízdy. Klasická výbava disponuje příjemnou a víceméně snadno ovladatelnou manuální převodovkou se šesti stupni, která nevykazuje žádné větší problémy nebo nedostatky.  Jednotlivé převody jsou dlouhé tak akorát, aby nebylo nutné řadit každou chvíli. Zrychlení je plynulé, ale dostatečně rychlé a reakce motoru po sešlápnutí plynového pedálu, je bezprostřední.

 

Jaká je spotřeba

Od takového vozu by se dala čekat klidně i vyšší čísla spotřeby. Díky lehké hmotnosti se však při skutečně rychlé jízda na hranici možností dostanete na jedenáct litrů na sto kilometrů. Rychlejší jízda odpovídající předpisům dosáhne na spotřebu osm až devět litrů. To, co ale potěší úsporné řidiče, kteří vědí, jak jezdit tak, aby byla spotřeba co nejnižší, je fakt, že při klidné a citlivé jízdě se dostanete v pohodě pod pět litrů na sto kilometrů. A když se budete opravdu hodně snažit, čísla se klidně mihnou i v hodnotách nižších, než čtyři litry. To jsou čísla hodně příznivá, která vypadají skutečně lákavě a pro každodenní dojíždění mohou tři nebo čtyři litry na sto kilometrů znamenat velký rozdíl.  Celkově by se tedy investice do tohoto vozu mohla vyplatit i z tohoto čistě ekonomického hlediska.

 

Stabilní, spolehlivý

Pokud toužíte po voze, který vás převeze z jednoho bodu do druhého, který si poradí s úzkými městskými uličkami a často neefektivním popojíždění, do kterého se vejde dostatečné množství věcí a který zároveň nabízí spolehlivou jízdu s přiměřenou spotřebou, je pro vás Seat Toledo s motorem 1.2 ten pravý.  Kombinace všech výše uvedených aspektů tedy vedla ke vzniku vozu, který si pravděpodobně najde cestu k celé řadě potenciálních zákazníků. Jestli však nemá nějaké chyby nebo nedostatky, které může ukázat pouze čas a které mohou trápit hlavně ojeté vozy, se ukáže až později. Do té doby však nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo jednat o propadák a nový model Seatu Toledu by mohl slavit úspěch.

 

Stojí to za to?

Přímým konkurentem a velmi podobným vozem je Škoda Rapid, která nabízí stejné benefity, jako právě Seat Toledo. Cena je podobná a záleží na tom, jakou výbavu si vyberete. Základní cena modelu se pohybuje pod hranicí 300 000 korun a za tuto cenu se jedná o skutečně povedený automobil, který má co nabídnout. Ve výsledku tedy záleží hlavně na tom, jaký z těchto dvou vozů se vám bude více zamlouvat a co vám bude sedět, protože vzhledově jsou dost podobné, výkon se příliš neliší a celkově jsou to přímí konkurenti.  Jedině snad spotřeba Seatu může být při úsporné jízdě nižší.

 

 

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, stavební firmy, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Auto/Moto