Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
17°C Dnes 14°C Sobota 10°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

9 nenáročných květin, které oživí interiér

Květiny se skvěle hodí do každého interiéru. Pomáhají čistit vzduch, produkují kyslík, působí okrasným dojmem a navíc se říká, že jsou dobré pro duši. Podívejte se na několik květin, které jsou nenáročné na pěstování a zároveň vytvoří krásný designový prvek ve vaší domácnosti.

 

                                                         

 

Soužití s dětmi a zvířaty

Myslete na to, že některé květiny mohou být jedovaté a nehodí se do domácnosti, kde žijí zvířata nebo děti, které by mohly nedopatřením sníst část rostliny nebo se dostat do kontaktu s obsaženými jedovatými látkami.

 

Vhodné místo pro květinu

Než se pustíte do výběru konkrétní květiny, zjistěte si, jaké máte možnosti. Jakým směrem je orientováno vaše okno. Potřebujete květinu umístit do stinného rohu nebo doprostřed místnosti? Chcete, aby byla květina menší, nebo může zabrat větší část prostoru? To všechno jsou věci, které významně ovlivní výběr druhu. Nejdříve si tedy rozmyslete, kde chcete květinu mít a následně vybírejte podle toho, jak se vám která líbí.

 

Dračince

Velmi efektní jsou dračince, které jsou velmi nenáročné a víceméně se hodí do všech míst v bytě. Nevyhovuje jim však ostré světlo nebo průvan. Vytváří exoticky působící falešné palmy, které jsou skvělým doplňkem, který osloví návštěvu a vytvoří příjemné a přírodně působící prostředí.

 

Sleziník

Kapradina sleziník má velmi zajímavé listy, které působí okrasně. V přírodě roste tato rostlina v lesích a na zastíněných místech. Platí tedy, že nemá ráda příliš prudké sluneční záření. Díky tomu, že se jedná o kapradinu, která má ráda vodu, hodí se například do koupelny.

 

                                                      

 

Tenura neboli tchýnin jazyk

Velmi oblíbená pokojová rostlina, která je často k dostání ve své panašované verzi, kdy se na listech objevují okrasné žluté skvrny nebo proužky. Rostlina se hodí víceméně do všech stanovišť a jedná se o pěkný doplněk do každé místnosti.

 

Fíkusy

Fíkus je klasika, kterou má doma snad každý. Existuje celá řada druhý od drobného fikusu bejamina až po velký fikus bang, který může dorůst úctyhodných rozměrů. K dostání je opět celá verzí a různých barevných variant. Fíkusy nemají rády příliš velký průvan, ale jinak se hodí víceméně na jakékoliv místo v bytě. Mohou být klasicky stromkovité, převislé nebo vytvářet popínavé liány. Aby se jim dobře dařilo, je dobré pamatovat na pravidelnou zálivku a jednou za čas zbavit listy od usazeného prachu pomocí sprchy nebo mlžením.

 

Lopatkovec

Lopatkovec je vděčná, nenáročná a poměrně pěkná pokojová rostlina. Má velké listy, které pomáhají filtrovat vzduch. Díky velkým listům není příliš náročný na světelné podmínky a můžete ho umístit i do tmavších koutů místnosti.

 

Phalaenopsis

Jedná se o druh orchideje, která je často pěstována pro svou nenáročnost. Postačí jí dostatečné množství slunečního světla, pravidelné rosení a správná zálivka. Když vám bude krásně prospívat, odměnou budou velké, krásně zbarvené květy, které vydrží kvést až překvapivě dlouho. Existuje celá řada barevných variant a vzorů. Při květu působí mezi velmi vznešené květiny, které pozvednou celý kousek bytu a dodají mu život.

 

                                                         

 

Tlustice

Crassuly jsou oblíbené pro své krásné růžice listů a velkou nenáročnost. Hodí se na okno nebo pro umístění na světlejší stranu stolu. Stačí je zalévat přibližně jednou za týden a v případě, že zapomenete, nic hrozného se nestane. Existuje celá paleta druhů, které se liší zbarvením listů, jejich velikostí nebo typem růžice, kterou utvářejí.

 

Agáve

Agáve, případně i aloe jsou pěknými pokojovými rostlinami. Nemusí se nutně jednat o velké agáve,  ale k dostání jsou i menší druhy, které je možné bez problému pěstovat na oknech, umístit je na stolek nebo na poličku. Z principu snesou i méně slunné stanoviště, ale mohou mít tendenci se vytahovat a nebudou působit kompaktně. Péče o ně je velmi nenáročné a stačí jim občasná zálivka a jednou za čas přesadit do nového květináče. Existuje celá řada druhů s různě barevnými listy a v různých velikostech. Rostou pomaleji a dožívají se poměrně vysokého věku, takže se můžou stát doplněk vaší domácnosti po dobu několika let a můžete sledovat, jak se postupně zvětšují.

 

Nenáročné druhy kaktusů

Ne všechny kaktusy nutně patří do skleníku a pěstování některých druhů může být až překvapivě snadné. Hodí se na slunnější stanoviště, ale je nutné dávat pozor, aby se v létě nespálily. Stačí je zalévat občas. V zimě se nezalévají vůbec. Nenáročné druhy jsou běžně k dostání supermarketech nebo na speciálních výstavách kaktusů, kde vám prodávající doporučí druh vhodný do vašich podmínek. Při správné péči se některé druhy mohou dožít několika desítek let a dělat vám radost svými květy. Pro vytvoření exotického koutku je můžete doplnit i nenáročnými masožravými rostlinami, které však oproti kaktusům potřebují vody podstatně více.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Bydlení