Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
17°C Dnes 14°C Sobota 10°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Zabezpečovací systémy, které zvládnete zapojit sami

Riziko vykradení domu obzvlášť v případě, že váš dům nebo byt vypadá, jako kdybyste v něm měli něco hodnotného, je poměrně vysoké. Kvalitní zámky, řetízky na dveřích, dostatečně vysoký plot nebo bystří sousedi je něco, co vás může částečně ochránit. Vždy je ale dobré mít pojistek více a chránit se například i vhodným zabezpečovacím systémem.

 

                                                   

 

Zabezpečovací systém nemusí stát statisíce
Představené zabezpečovací systémy, které zvládnete bez větších problémů zapojit sami, jsou snadno dostupné a jejich cena se pohybuje v řádu tisíců korun. Nejdražší přístroj z uvedených je možné pořídit do 7 tisíc korun, což je cena, kterou se jistě vyplatí investovat do ochrany majetku, jehož hodnota může být mnohem vyšší. 


Poměr cena a výkon
Při výběru vhodného zabezpečovacího systému sledujte poměr ceny a výkonu. Zvažte, jestli je lepší pořídit si levnější variantu, která nabízí méně funkcí, nebo budete více investovat a zakoupíte si o něco kvalitnější, ale dražší systém. 
V následujících odstavcích se dočtete něco o třech konkrétních zabezpečovacích systémech. Kde je pořídíte, jaké mají funkce nebo jak obtížná je jejich montáž.


Účinná jednoduchost – systém Piper
Piper je zabezpečovací systém, který běžně dostanete v internetovém obchodě Amazon. Jeho cena se pohybuje kolem sedmi tisíc korun. Jedná se o jednorázovou investici, kdy není nutné platit každý měsíc jako v případě pronájmu zabezpečovacího řešení od agentury. Po objednání obdržíte sadu, která obsahuje HD bezpečnostní kamery a Z-Wave systémy, které slouží pro vzájemnou komunikaci mezi těmito přístroji. Piper je sensor, který se umisťuje nejčastěji do oblasti dveří nebo oken a v případě pohybu s této oblasti se spouští. Celý systém vypadá velmi elegantně a hodí se pro přirozené zakomponování do místnosti. S montáží si poradíte běžně za půl hodiny. Nevýhodou může být návod k obsluze a sestavení, který je pouze v anglickém jazyce, ale postačí základní znalost případně překlad slovíček pomocí překladače. Následuje instalace aplikace Piper, kde vyplníte základní údaje. Potom už pouze sledujete, jak Piper pracuje. Odesílat vám bude informace o zvucích nebo pohybech v místě instalace a o všech těchto skutečnostech vás upozorní pomocí SMS zprávy nebo emailů. Jako bonus uvidíte údaje o teplotě a vlhkosti ve vašem bytě. 


Multifunkční systém Viper Home
O něco levnější zabezpečovací systém Viper Homer, který na Amazonu vyjde na přibližně 4 000 korun, obsahuje 4 kusy vybavení, které skrývá mnoho překvapení a praktických funkcí. V balení se nachází alarm, senzor do okna, detektor pohybu a senzor do dveří. V tomto originálním setu chybí zvukový siréna, kterou je ale možné dokoupit za přibližně 1 tisíc korun. Velkou výhodou jsou malé rozměry a skvělé desénové provedení. Montáž je opět velmi jednoduchá. Stačí, když do alarmu vložíte bakterie a následně spojíte s vlastním routerem pro internetové připojení pomocí kabelu, který je součástí balení. Na internetových stránkách uvedených v balení je možnost nastavit si vlastní preference zabezpečovacího systému. Veškeré údaje budete mít opět po ruce díky mobilní aplikace, která spolupracuje s celým systémem. 


iSmartAlarm jako jednoduchý a chytrý pomocník pro bezpečnost
iSmartAlarm je zabezpečovací systém od společnosti Apple. Na Azazonu stojí přibližně 4-5 tisíc korun. Opět se jedná o balení, ve kterém získáte dva senzory do oken, dva do dveří, alarm, detektor pohybu a také dva klíče, kterými se dá celý systém ovládat. Při zakoupení lepšího balení, získáte navíc i bezpečnostní kameru, díky které budete mít přehled o monitorované oblasti. Pro instalaci opět stačí pořídit si mobilní aplikaci. Dalším krokem je zapojení alarmu, který se připojí k routeru. Po spuštění aplikace systém sám rozezná zapojený alarm a opatří si všechny potřebné aktualizace, bez kterých nemůže systém běžet správně. Velkou výhodou je přehledně upravená aplikace, kde si můžete libovolně nastavit celou řadu parametrů a věcí, které chcete sledovat. Ovládání je jednoduché a intuitivní, takže ho jistě zvládnete i bez přesného návodu a postačí vám k tomu základní znalost anglického jazyka. 


Lepší nějaký zabezpečovací systém, než žádný
I když je rozhodnutí poměrně velké a nejedná se o malou investici, i za poměrně slušnou částku si můžete pořídit jakousi ochranu a vědomí, že je váš majetek o něco více ochráněn. Zároveň je důležité věnovat pozornost i dalšímu zabezpečení, jako jsou právě kvalitní bezpečnostní zámky, vhodné dveře, okna a v neposlední řadě také pojištění proti odcizení majetku. Důsledně dbejte na bezpečnost a snažte se nikomu nevykládat, jak přesně je váš dům ochráněn a už vůbec se nezmiňujte o jeho slabinách. Na každém slabém místě, které by mohlo potenciálně ohrozit bezpečnost celého domu nebo bytu se snažte zapracovat a ideálně zde nainstalovat ochranný bezpečnostní systém. Uvidíte, že až nastane kritická chvíle, budete rádi, že jste zainvestovali a zvýšili svoji šanci na ochranu majetku.
 

 

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, stavební firmy, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů… 
Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

 

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Bydlení