Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Mýtus o ekonomickém boomu díky migrantům se hroutí. V Holandsku jich pracuje jen 15 procent.

Od roku 2014 má jen 15 procent uprchlíků žijících v Holandsku práci a experti odhadují, že to za dalších 10 let nebude o moc lepší. Drtivá většina uprchlíků, o kterých někteří politici často mluví jako o spáse ekonomiky, je dva a půl roku od data, kdy dostali v zemi pracovní povolení, bez práce a na sociální podpoře. Nejsou tedy přínosem nýbrž přítěží.

 

                                                                

Z 15 procent, kteří pracují, jde většinou o Syřany a Eritrejce, ale většinou se jedná o částečné úvazky. Migrační analytik Jan van de Beek tvrdí, že počet azylantů, kteří budou pracovat, se zvýší, ale jen do určité míry. Podle čísel z let 1999 až 2005 odhaduje, že nepřesáhne 40 procent. Důvodem je podle něj nedostatek důvodů odcházet z podpory do pracovního procesu, kdy jediné, co tito lidé mohou dělat, je špatně placená nekvalifikovaná práce.

Jan van de Beek minulý týden bez okolků varoval, že se holandský sociální stát jednoduše rozpadne, pokud Holandsko před migranty ze zemí třetího světa neuzavře hranici. Každý z nich prý za svůj život Holandsko stojí 120 tisíc eur.

“Domácí obyvatelstvo financuje nezaměstnaný cizinecký lumpenproletariát,” řekl. “V Holandsku je 2 miliony Neevropanů a 13 milionů Holanďanů, přesto je na podpoře víc Neevropanů než Holanďanů.”

Na reakce kritiků, kteří tvrdí, že je nemorální soudit lidi podle jejich ekonomického profilu, Jan van de Beek říká, že slovo nemorální více sedí jeho oponentům hájící otevřené hranice, kteří jsou prý šťastní, když jsou na tom Holanďané hůře.

“Politicky korektní lidé ignorují fakt, že každé euro může být utraceno jen jednou, a pokaždé musíte zvážit, zda chcete, aby vaše vláda pracovala pro vlastní občany, a nebo pro zbytek světa,” dodává.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Finance Zahraničí