Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Horší než na Středním Východě: Německé podniky už nemají zájem o britský trh

Nové průzkumy, provedené společností Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) ukázaly, že němečtí podnikatelé považují Spojené království za nejhorší zahraniční trh pro vývoz a investice v rámci plánovaného obchodu se zeměmi EU.

 

                                                                 

„Spojené království má horší výsledky než země na Blízkém východě a severní Africe," uvedl vedoucí LBBW Karl Manfred Lochner. Také podotkl, že negativní vnímání bylo vyvoláno návrhem Britského království opustit Evropskou unii a dodal, že „Britové se dostali do velkého problému".

Nedávný průzkum provedený společností LBBW společně s Ústavem aplikovaného ekonomického výzkumu na univerzitě v Tübingenu (IAW), který byl zveřejněn v pátek, odhalil postoj německých manažerů k perspektivám obchodní spolupráci s Velkou Británií.

Podle průzkumu pouze 3 % dotázaných uvedlo, že mají pozitivní vnímání Velké Británie jako výrobního místa, zatímco více než 50 % přiznalo, že má k němu negativní vztah.

Asi 60 % respondentů uvedlo negativní vztah k ekonomické výkonnosti země a téměř 70 % respondentů uvedlo, že jsou nešťastní z politické situace v Británii.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Finance Zahraničí