Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Do kasina v Las Vegas přišla muslimka se zahaleným obličejem. A venku byla natotata! Publicista Xaver Veselý v rozhovoru, který mnohé nadzvedne

„Neumím si představit, že by domovnice rozhodovala, zda vystoupit z Evropské unie,“ říká spisovatel, novinář a komentátor Luboš Xaver Veselý, který referendum celkově nepovažuje za zásadní téma. Sám uznává systém parlamentní demokracie s tím, že bychom se měli spolehnout na zvolené politiky. Řekl to v diskuzím pořadu Koho si pozvu na kávu Pavla Sehnala v BlueTV. V rozhovoru mimo jiné popsal, jak z kasina v Las Vegas vyvedli zahalenou muslimku.

 

                                                              

Rozhovor odstartovala otázka, zda povolit, nebo zakázat stavbu mešit. Podle Xavera Veselého se zatím jedná pouze o prázdnou schránku, protože se nic moc mimořádného neděje. Přistupoval by k takové situaci stejně, jako bychom chtěli stavět křesťanský kostel v muslimském světě. „Ale nemám na to jasný názor. Počkejme, až se věci vyvinou, domnívám se, že z tohoto mraku pršet nebude,“ uvedl Veselý a pak ještě dodal, že není třeba stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. „Na druhou stranu nechci žít v zemi, kde by byly mešity na každém rohu. Když člověk přijede někam ve světě, má ctít prostředí takové, jaké je, a kdybychom ho zachovali, tak nám další generace poděkují,“ upozornil spisovatel, komentátor a novinář.

V Las Vegas vyprovodili ven muslimku se zahaleným obličejem během několika minut

Pavel Sehnal se dále ptal, zda si musíme zvyknout vidět více různorodých náboženství v ulicích. Xaver Veselý prý nepochybuje o tom, že taková doba nastane: „Zaparkoval jsem auto před studiem a za ten kousek sem se dvě dámy bavily rusky, koupil jsem si cigarety u Vietnamce a přede dveřmi jsem slyšel arabštinu. Tak to ve světě je. Chceme být světová metropole Praha a kdekoliv ve světě vstoupíte do velkých měst, všude je multikultura. Otázka je, aby se to nevymklo z rukou. Já jsem s tím smířený, bude to tady a nejen s lidmi, kteří vyznávají islám,“ odpověděl Veselý.

„Jak na to připravit Čechy?“ zněla další otázka. „Nevím, protože já nevěřím, že se to dá vysvětlit, to se dá jen zažít. Včera jsem se vrátil z Ameriky a před dvěma, třemi dny jsme v Las Vegas – do jakéhokoliv hotelu v Las Vegas vstoupíte, jste v kasinu - seděli v kavárně a do jednoho z kasin přišla dáma, muslimka se zahaleným obličejem. Tam podle pravidel nekompromisně nemůžete vstoupit se zakrytým obličejem. Diskutovali s ní asi dvě minuty, muž, její doprovod, ještě chvíli protestoval, v tom momentě tam nebyli dva muži, ale dvacet můžu a dáma byla venku natotata,“ popsal Xaver Veselý svůj nedávný zážitek. Současně upozornil, že jestliže si s takovými věcmi nevědí rady v Londýně nebo na předměstí Paříže, jedná se pouze o otázku času a především nám nic jiného nezbude.

Zdroj a pokračování zde

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Domácí