Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Co se stalo Elonu Muskovi? Tesla má obrovské ztráty

Americký výrobce elektromobilů Tesla měl v prvním čtvrtletí 2018 čistou ztrátu pro akcionáře ve výši 709, 551 milionu dolarů, což je 2,1krát více než ve stejném období loňského roku. Vyplývá to ze zprávy společnosti.

 

                                                                    

Podle listu The Wall Street Journal jde o největší čtvrtletní ztrátu v dějinách společnosti. Navíc se první čtvrtletí 2018 stalo pátým za sebou s rekordními ztrátami.

Ztráta z každé akcie činila 4,19 dolaru oproti ztrátě před rokem ve výši 2,04 dolaru. Čtvrtletní tržby Tesly stouply s ohledem na roční příjem o 26 %, na 3,41 miliardy dolarů.

Společnost připomíná, že dosáhla podstatného pokroku ve výrobě aut Model 3. Ve třetím a čtvrtém čtvrtletí 2018 plánuje Tesla zisk. Je to možné zejména díky plánované výrobě 5 tisíc aut Model 3 týdně, praví se ve zprávě pro tisk. Během tří posledních týdnů vyrobila Tesla za jeden týden přes dva tisíce aut Model 3.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Finance Zahraničí