Dnes je 22.9.2018, svátek má Darina
16°C Dnes 16°C Neděle 12°C Pondělí
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

WADA odhalila seznam těch, kdo nejvíc porušuje dopingová pravidla. Rusko není ani v TOP 5

Světová antidopingová agentura (WADA) zveřejnila zprávu o porušení pravidel o dopingu v roce 2016. Jde o 1 595 potvrzených dopingových případů, které zahrnují sportovce ze 117 zemí.

 

                                                           

Z 1 595 případů uvedených ve zprávě mělo 1 326 testů pozitivní výsledek, zatímco zbývajících 269 porušení ze strany sportovců a sportovního personálu „pocházelo z vyšetřování a zpravodajských informací založených na důkazech".

Sedmdesát devět procent přestupků v roce 2016 bylo spácháno sportovci mužského pohlaví. Nejvíce porušení bylo zaregistrováno v atletice (205). Pak následuje kulturistika (183), cyklistika (165), vzpírání (116) a fotbal (79).

První místo na seznamu nejhorších pachatelů obsadila Itálie. Sportovci z této země se v průběhu roku 2016 dopustili 147 porušení. Itálii následovala Francie a USA, které mají 86 a 76 dopingových přestupků. Austrálie se 75 dopingovými případy a Belgie se 73 jsou na čtvrté, respektive páté příčce. Rusko, které bylo západními státy opakovaně obviněno z dopingu, skončilo na šestém místě spolu s Indií a „výsledkem" 69 oficiálně potvrzených porušení.

Dopingový skandál, který vybuchl po Olympijských hrách v Soči v roce 2014, podkopal reputaci a důvěryhodnost Ruska. Důsledkem bylo uvalení spousty sankcí, přičemž zákaz účasti mnoha sportovců na Olympijských hrách v roce 2018 byl posledním z dlouhého seznamu opatření proti Rusku.

Kvůli údajnému dopingovému systému podporovanému státem Ruská antidopingová agentura (RUSADA) a Národní atletická federace (RUSAF) zůstávají suspendovanými mezinárodními sportovními řídícími orgány.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Koktejl Zahraničí