Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
17°C Dnes 14°C Sobota 10°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Afrika se začíná lámat na dvě části. Hrozí rozpad kontinentu

Neuvěřitelné záběry z dronu ukazují růst obrovské trhliny, která by mohla Afriku rozdělit. Štěrbina v Keni je již dlouhá několik kilometrů. Momentálně má hloubku 15 metrů a šířku šest metrů.

 

                                                             

Podle odborníků může vést k potenciálně destruktivní seismické činnosti a už způsobila kolaps cesty u Nairobi na jihozápadě země.

Výzkumnice Lucia Diazová z Londýnské univerzity napsala článek pro portál The Conversation, ve kterém vysvětluje, jak se Afrika rozdělí.

Trhliny jsou počátečním stadiem kontinentálního rozpadu a mohou vést až k vytvoření nové oceánské kotliny, dodala Lucia Diazová.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.