Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Něco promineme, sliboval Babiš. A pak úřad rozdal pokuty za tři čtvrtě miliardy

Nejprve premiér Andrej Babiš (ANO) sliboval, že jeho úředníci nebudou tak přísní. Nakonec za kontrolní hlášení padly pokuty za 763 milionů korun. Píše to server Echo24.cz.

 

                                                                

Jednadvacet tisíc pokut v celkové výši přes 763 milionů korun. Takový je „účet“ dvouletého fungování kontrolního hlášení DPH. Finanční správa zatím celkem vyinkasovala asi 200 milionů korun. Třetinu pokut pak úředníci odpustili, zbytek však stále vymáhají. 

Jak uvádějí daňoví poradci, pokuty nejčastěji dostávají malí podnikatelé. Nejvyšší, padesátitisícová pokuta padla v asi osmi tisících případů. Ta se uděluje tehdy, nepodá-li podnikatel hlášení vůbec. 

Server Echo24.cz však také uvedl některé podle něj zbytečně vysoké a nesmyslné pokuty. „Například podnikatel v pohostinství dostal pokutu 30 tisíc korun, protože po něm chtěli úředníci potvrdit správnost zaslaných údajů, a on se k tomu dostal s dvoudenním zpozděním. Ačkoliv hlášení bylo v pořádku, pokutě se nevyhnul. Stejně vysokou pokutu dostal jiný podnikatel, který se v kontrolním hlášení spletl o necelých sedm korun a chybu neopravil včas,“ píše server.

Původní text zde

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Finance Domácí