Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

V Damašku informovali o zásobách chemických zbraní nalezených u ozbrojenců

Syrští specialisté objevili 24 tun chemických jedovatých látek na území, která dříve kontrolovali ozbrojenci, sdělil v sobotu novinářům syrský náměstek ministra zahraničních věcí Faisal Mekdad.

 

                                                                  

„Západní země chtěly pouze prokázat, že státní vojska Sýrie používala chemické zbraně. Objevili jsme však velkou výrobu chemických látek. Oznamovali jsme to mnohokrát, ale Západ chce poslouchat pouze teroristy," uvedl a dodal, že na osvobozených od ozbrojenců územích bylo nalezeno 24 tun toxinů.

„Odborníky Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) jmenuje Západ, oni nechtějí znát pravdu. Když hovoříme o tom, že specialisté neříkají pravdu, USA tvrdí, že oni jsou specialisté a proto nemohou lhát," zdůraznil náměstek ministra.

Podle jeho slov se syrská strana několikrát obracela na OPCW s požadavkem, aby byli vysláni experti do Aleppa nebo Chán Šajchúnu v provincii Idlib, ale organizace odmítala tyto návrhy a odůvodnila to velkým nebezpečím v těchto městech.

„Řekli jsme, že zajistíme ochranu, navrhli jsme spojení se Saúdskou Arábií nebo USA, aby oni zajistili bezpečnost na území pod kontrolou ozbrojenců, ale odmítli to udělat," dodal Mekdad.

Předtím nezávislá komise po zkoumání zločinů v SAR obvinila vojenské síly v Sýrii z použití chemických zbraní ve Východní Ghútě, ale dodala, že nejde zjistit, jak byl útok proveden.

Na Ministerstvu obrany Ruska několikrát zdůraznili, že pokusy světového společenství obvinit Sýrii z použití chemických zbraní jsou založeny na nedůvěryhodných informacích ze sociálních sítí a svědectvích ozbrojenců, ale nikdy nebyly potvrzeny fakty. MZV Sýrie nazval neopodstatněnými obvinění ze strany USA a s jistotou odsoudil taková prohlášení.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Zahraničí