Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Naprostý kolaps pro-bruselské opozice v Polsku, podpora vládnoucích konzervativních patriotů letí nahoru

Data z průzkumů ukazují, že polská konzervativní patriotická vláda v Polsku ohromně vede před eurofilní opozicí, která se táhne s o 30% slabšími výsledky za ní.

 

                                                              

Ve Varšavě sídlící průzkumový ústav CBOS zjistil, že ‚centristická‘ Občanská platforma (PO) – tj. strana současného šéfa Evropské rady Donalda Tuska, který v Polsku vedl předchozí vládu – spadla na pouhých 14 procent.

Průzkum zjistil, že podpora této establishmentové strany je po propadu o tři procenta oproti předchozímu měsíci na nejnižší úrovni od listopadu 2016, kdy byla v roce 2015 sesazena z vlády poté, co přijala rozkaz Bruselu, aby Polsko vzalo v rámci nového EU režimu kvót tisíce migrantů z třetího světa.

Podpora pro Zákon a spravedlnost (PiS) vyrostla o další jedno procento na 44 procent respondentů vyjadřujících podporu této vládnoucí straně, jež byla první v éře po roce 1989, která si v této zemi vybojovala mandát vládnout sama, a slíbila, že zruší slib PO podřídit se přijímání EU uvalených migrantů.

O třetí místo s 6 procenty podpory se dělí liberální, volný trh vyznávající Moderní strana, a Kukiz 15 – tj. euroskeptická strana založená bývalým rockovým hudebníkem Pawelem Kukizem, který loni obviňoval PiS, že její odpor vůči masové migraci je nedostatečný.

CBOS se tázal mezi 1. březnem a 8. březnem 1092 dospělých, kdy 14 procent řeklo, že nejsou ohledně toho, komu dají ve volbách hlas, rozhodnuti.

Předtím Breitbart London referoval o výzkumu z loňského roku, který zjistil, že mládež v Polsku se s výrazně vyšší četností označuje za pravicové než levicové, kdy se tam o anti-establishmentových stranách říká, že spočívají na ‚radikální pravici‘, která je nejpřitažlivější pro mládež mezi 15-24 lety.

Průzkum zjistil, že mladí Poláci čím dál více zavrhují mainstreamové strany a přiklání se k euroskeptikům, a stranám proti masové migraci jako Kukiz 15, které získávají nejvíce podpory od mladých respondentů.

Virginia Hale

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Zahraničí