Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

A zase ti Rusové. Teď se píše o tom, jak ovlivnili volby v Itálii

Španělský deník El País přinesl informace o tom, jak Rusko ovlivňovalo nedělní parlamentní volby v Itálii.

 

                                                           

Server španělského deníku El País zveřejnil analýzu, která ukazuje, jakým způsobem Rusko ovlivňovalo parlamentní volby v Itálii, a to skrze sociální sítě. Rusové prý přitápěli pod kotlem strachu z migrační krize, aby v Itálii posílily krajní strany, především strany krajní pravice. Pod zmíněným kotlem zatápěli lidé tím, že sdíleli příběhy ruského Sputniku. Příběhy ruského Sputniku prý předkládaly nepravdivý obraz o situaci v Itálii.

Sputnik ve zprávách psaných italsky tvrdil, že migranti nesou spoluvinu na špatné ekonomické situaci v Itálii. Vinu na této špatné situaci nese údajně také Evropská unie, která příliv migrantů umožnila. Ruský Sputnik např. Italům tvrdil, že v roce 2065 by počet migrantů mohl v populaci přesáhnout hranici 40 procent celkové populace. Sputnik také tvrdil, že tady někde bude třeba hledat kořeny „migrantského chaosu a sociální války“. Analýza dat prý ukázala, že 90 procent profilů, které sdílely Sputnik, v minulosti šířily antiimigrační názory.

El País k tomu dodává, že šiřitelé dezinformací se neopírali jen o Sputnik, ale také o jiné zdroje. Přidal také zmínku o tom, že ruský vliv na volby je zkoumán také ve Spojených státech.

Téma migrace hrálo zásadní roli v nedělních volbách. Strany, které k tomuto tématu nezaujaly jasné stanovisko, byly podle předvolebních průzkumů odsouzeny k neúspěchu. Ve společnosti existuje napětí právě kvůli dokola probíranému tématu migrace. Právě díky živení strachu z migrace ve volbách uspěl šéf Ligy Severu Matteo Salvini.

Pozici Ligy Severu podle nich posílil incident v italské Maceratě z počátku roku 2018, kdy bylo nalezeno rozřezané tělo osmnáctileté drogově závislé dívky ve dvou kufrech. Na vraždu této dívky reagoval další Ital tím, že střílel v ulicích na lidi, kteří mu připomínali migranty.

Informace ze španělského deníku šíří českým internetem například čerstvý ředitel neziskové organizace Evropské hodnoty Jakub Janda.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Zahraničí