Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Oficiální časopis armády USA napsal o vítězství Ruska v Sýrii

Rusko s „s efektivitou, která působí silným dojmem, flexibilitou a koordinací armádních a politických činů“ dosáhlo vítězství v Sýrii, uvádí se v článku odborného časopisu amerických ozbrojených sil Military Review, který vydává Všearmádní centrum USA.

 

                                                                   

V materiálu se zdůrazňuje, že Rusku se podařilo „zlomit monopol Ženevského procesu" —mírových jednání ohledně Sýrie pod záštitou OSN — a „diplomatické prvenství USA". Pro urovnání syrského konfliktu jsou teď stejně důležitá jednání v Astaně. Kromě toho Rusko dokázalo navázat produktivní kontakty se všemi klíčovými hráči regionu: od Saúdské Arábie až po Írán. A nakonec si moc uchoval prezident Sýrie Bašár Asad, jehož pozice po zahájení ruské kampaně „natolik vyrostly, že může ve větší části diktovat podmínky své účasti na Ženevských jednáních."

„Je to zřejmé vítězství Ruska, které konvertovalo své úspěchy do dloudobých dohod ohledně základny Hmeimím a středisek hmotného a technického zabezpečení v Tartúsu a také upevnilo pozice ruských firem, které v budoucnu dokáží hrát důležitou a pro sebe výhodnou roli v obnovování Sýrie," uvádí se v článku.

Ruské vojensko-kosmické síly v září 2015 prováděly na základě žádosti Damašku vojenskou operaci, v jejímž důsledku se podařilo úplně porazit teroristickou organizaci Islámský stát* v Sýrii. Letecká základna Hmeimím a zásobovací středisko v přístavu Tartúsu pokračují ve vykonávání svých úkolů poté, co prezident Ruska Vladimir Putin nařídil stáhnout ruská vojska ze Sýrie.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Zahraničí