Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Německé automobilky jsou podezřelé z podpory experimentů na lidech

Výzkumná organizace financovaná hlavními německými automobilkami pravděpodobně prováděla experimenty na lidech, kde osoby vdechovaly oxid dusičitý, aby byl zjištěn vliv výfukových plynů na tělo zdravého člověka.

 

                                                             

Informuje o tom Süddeutsche Zeitung. Podle deníku experimenty prováděla Evropská výzkumná asociace pro ochranu životního prostředí a zdraví v dopravním sektoru (EUGT). EUGT financovaly německé automobilky Volkswagen, Daimler a BMW.

Ve zprávě organizace z roku 2016 je uvedeno, že studie byly provedeny na univerzitní klinice v Cáchách v letech 2012-2015. V rámci těchto testů 25 mladých a zdravých lidí několik hodin vdechovalo plyn v různých koncentracích, načež byl proveden průzkum. Podle výsledků testů výzkumníci EUGT dospěli k závěru, že není možné stanovit vliv plynu na zdraví.

Podle vedoucího organizace Thomase Krause je informační obsah této studie omezen, protože výsledky nelze rozšířit na celou populaci a oxid dusičitý je jen jednou ze složek výfukových plynů. Koncern Daimler se již od této studie distancoval a vážně ji odsoudil.
Před několika dny EUGT již bylo kritizováno, když se v médiích objevily zprávy, že na pokyn organizace byly ve Spojených státech prováděny experimenty se vdechováním výfuků na opicích.

Lobbistická skupina EUGT byla založena v roce 2007 společnostmi Volkswagen, Daimler, BMW za účasti společnosti Bosch a přestala existovat v polovině roku 2017.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Auto/Moto Zahraničí