Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
17°C Dnes 14°C Sobota 10°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

WSJ: summit v Soči zastínil jednání v Ženevě

Setkání prezidentů Ruska, Íránu a Turecka v Soči ukázalo, že Rusko je plné odhodlání „určovat budoucnost Sýrie v zájmu Bašára Asada“, píše The Wall Street Journal. Během posledních měsíců Moskva hraje hlavní roli v řešení konfliktu na Blízkém Východě a „zastíňuje“ tak jednání pod záštitou OSN v Ženevě, zdůrazňuje americký časopis

 

                                                                  

Třístranné setkání v Soči ukázalo, že Rusko je plné odhodlání „určovat budoucnost Sýrie v zájmu Bašára Asada", píše The Wall Street Journal. Během jednání s prezidenty Íránu a Turecka ruský prezident Vladimir Putin také „vynaložil úsilí k určení poválečného zřízení v Sýrii", pokračuje americký časopis.

„Rozsáhlé bojové akce proti teroristickým bandám v Sýrii spějí ke konci. Zdůrazňuji, že díky úsilí Ruska, Íránu a Turecka se podařilo zabránit rozpadu Sýrie, nedopustit její zachvácení mezinárodními teroristy, vyhnout se humanitární katastrofě," cituje The Wall Street Journal prezidenta Ruské federace.

Během posledních měsíců Rusko, Írán a Turecko došli nejen ke „vzájemnému pochopení" ohledně Sýrie, ale i k dohodám o vytvoření „zón deeskalace", připomíná časopis.

„Summit v Soči proběhl v předvečer nového kola jednání pod záštitou Organizace spojených národů v Ženevě. Během posledních měsíců Mosva hraje stále více dominantní roli v řešení konfliktu (v Sýrii — InoTV) a také se představuje jako hybná síla této oblasti, zastiňuje jednání pod záštitou OSN," zdůrazňuje The Wall Street Journal.

Spojené státy, které v jednu dobu hrály vedoucí roli v jednání o Sýrii, nyní „celkově mají druhořadou roli, protože v posledních letech se soustředily na likvidaci Islámského státu*," uvádí americký časopis.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Zahraničí