Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
17°C Dnes 14°C Sobota 10°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Putin: Svolání Kongresu národů SAR by mělo posílit mírová jednání. SANA: Damašek vítá závěrečné prohlášení summitu Ruska, Íránu a Turecka

22.listopadu se v Soči konal první třístranný summit lídrů Turecka, Íránu a Ruska.Vedoucí představitelé Íránu a Turecka podpořili svolání Kongresu národů Sýrie, který se má stát jedním z prvních kroků k ustavení širokého dialogu v zemi, zničené válkou, řekl prezident Ruské federace Vladimír Putin. 22. listopadu o tom informovala tisková služba Kremlu

 

                                                           

Ve svém projevu po setkání se svým íránským protějškem Hasanem Ruhani a prezidentem Turecka Recepem Erdoganem Putin prohlásil, že lídři nařídili svým diplomatům a pracovníkům bezpečnostních orgánů, aby určili termín svolání Kongresu a vyjasnili jeho složení.

Vedení Sýrie je nakloněno mírovému procesu, ústavní reformě a svobodným volbám, řekl Putin po trojstranném setkání v Soči. Podle jeho slov Írán a Turecko souhlasily s posílením úsilí k odstranění teroristických skupin v Sýrii.

Dříve turecký prezident zdůraznil, že vytvoření v Sýrii oblastí ke snížení eskalace a aktivizace politického procesu v Ženevě na základě výsledků, kterých bylo dosaženo na jednáních v Astaně, by měly sehrát klíčovou roli při řešení situace v Sýrii.

SANA: Damašek vítá závěrečné prohlášení summitu Ruska, Íránu a Turecka
Sýrie se snaží podporovat každou politickou iniciativu, zaměřenou na ukončení krveprolití.

Syrská vláda vítá závěrečné prohlášení vedoucích představitelů Ruska, Íránu a Turecka, učiněné během třístranného summitu v Soči, oznámila agentura SANA s odvoláním se na ministerstvo zahraničí Syrské arabské republiky.

Agentura citovala zástupce ministerstva zahraničí Sýrie, který poukázal na to, že SAR se snaží podpořit každou politickou iniciativu, zaměřenou na ukončení krveprolití a respektující svrchovanost a celistvost země.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Zahraničí