Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
17°C Dnes 14°C Sobota 10°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Nové důkazy v kauze z 90. let, kolem níž je mnoho mrtvých a hraje se o velké peníze. Na tahu je Bradáčová

Na základě dalších exkluzivních svědectví a získaných dokumentů pokračuje rozkrývání letité a stále velmi žhavé kauzy Masokombinátu Písek. Tento nekončící soudní spor započal v polovině devadesátých let a nebyl dodnes vyřešen. Teď to vypadá, že má šanci dospět k finálnímu verdiktu

 

                                                           

Dvacetiletý spor o stále nevyplacenou směnku, jejiž hodnota je dnes přes sto šedesát miliónů, přinesl nedávno nečekané překvapení. Server Prvnizpravy.cz zjistil, že v probíhající tahanici aktérů tohoto bizarního případu, se často z lupičů stávají čestní občané a z bezúhonných obětí terče v hledáčku protimafiánského útvaru Police ČR.

Dvacet let bez odhalení je vstkutku dlouhá doba. Nyní se zdá, že by spor dvou bývalých společníků Tomáše Linharta a Miroslava Moškvana mohl být konečně rozuzlen. Teď už jen zůstává otázkou, komu vlastně zaplatit.

Redaktor Josef Klíma kdysi ve své reportáži v televizi NOVA v pořadu Na vlastní oči vyobrazil jednoho z aktérů kauzy Tomáše Linharta slovy „Bude to nakonec český Cattani v sukních, neboli vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová, která přistřihne „Andělovi smrti“ jeho křidla.“ Název jeho reportáže ANDĚL SMRTI poukazoval na sérii čtyř záhadných úmrtí osob, které s Linhartem obchodovaly.

Doslova hrůzu vzbuzující soudní proces dokresluje i domněnka samotného majitele Masokombinátu Písek Čestmíra Motejzíka, že to byl právě Linhart, kdo nechal zavraždit obchodního ředitele Masokombinátu Jiřího Motejzíka, aby si vynutil vyplacení směnky v původní hodnotě 75 mil. Kč, kterou v té době Čestmír Motejzík odmítal uznat.

Díky novým důkazům už by soud mohl mít konečně jasno. Ty vlastním úsilím po několik let shromaždoval druhý aktér sporu Miroslav Moškvan, aby se po téměř čtvrtsloletí mohl dočkat spravedlivého procesu a uplatnit svá vlastnická práva. Tomáš Linhart již u soudu přiznal, že majitelem zmíněné směnky není a nikdy nebyl.

Letos v květnu tak podal Moškvan na Linharta trestní oznámení ve věci neoprávněného vymáhání plnění ze směnky vůči Masokombinátu Písek nejen na místně příslušné policejní oddělení, ale zároveň dokumentaci s žádostí o dozor nad případem zaslal přímo na Vrchní státní zastupitelství Lence Bradáčové. K tomuto kroku ho vedly obavy, že Linhart a jeho stále dobře utajený gang s kontakty na policii a státní zástupce by mohl případ ovlivnit, stejně tak jako tomu bylo v roce 2006.

Redakce serveru Prvnizpravy.cz v minulém článku poukázala na skutečnosti, že kauza Masokombinátu Písek je plná „překvapení“, a možná i dosud neodhalených a velmi závažných podvodů, ve kterých figuruje velmi překvapivě i samotný nynější vlastník Masokombinátu Písek pan Čestmír Motejzík. Podle dokumentů, které má redakce k dispozici, a které si nechala právně analyzovat, mohlo dojít během průběhu vleklého sporu k dalšímu závažnému trestnému činu s celkovu škodou za téměř čtvrt miliardy korun.

Ve vrchní státní zástupkyni v Praze Lence Bradáčové mnoho českých občanů spatřuje symbol spravedlnosti a nebojácnosti, snad tedy nebude povýšením umlčena a starým chapadlům nebezpečné chobotnice i jejich novodobým posluhovačům ukáže, že přezdívku český Cattani v sukních si nevysloužila jen tak pro nic za nic. 

Zdroj a pokračování zde

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Historie Domácí