Dnes je 21.9.2018, svátek má Matouš
25°C Dnes 15°C Sobota 14°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Britští hledači pokladů v potopené nacistické lodi našli zlato v hodnotě 100 milionů liber

U pobřeží Islandu tým britských lovců pokladů objevil truhlu, ve které by mohlo být nacistické zlato v hodnotě více než 100 milionů liber. Jedná se o vrak potopené německé nákladní lodi Minden

 

                                                              

Loď byla na cestě z Banco Germanico v Brazílii do Německa, když se potopila 120 mil jihovýchodně od Islandu. Stalo se tak 24. září 1939, krátce po začátku druhé světové války. Během cesty z Brazílie do Německa objevily loď SS Minden dva britské křižníky HMS Calypso a HMS Dunedin.

Když se vůdce Adolf Hitler dozvěděl o tom, že dva britské křižníky loď s pokladem objevily, poručil kapitánovi SS Minden potopit. Tím se mělo předejít tomu, že Britové drahý kov získají. Ačkoli prý Hitler loď úmyslně potopil, aby Britové nic nezískali, posádka, kterou zachránil HMS Dunedin, Britům později tajemství potopené lodi odhalila.

Někteří historici považovali vrak lodi s pokladem za legendu, ovšem nyní se ukázalo, že chybně. Britská Advanced Marine Services začala svojí pátrací misi v roce 2016 ve vodách Islandu v naději, že objeví zlato. Začátkem letošního roku však islandská vláda společnost obvinila, že hledání probíhá bez řádného povolení.

Iceland Monitor uvedl, že islandská pobřežní hlídka hledače pokladů objevila a zeptala se jich, co v moři hledají. Jejich odpověď byla „vágní a s různými odůvodněními“. Pobřežní stráž je tedy vyzvala, aby odpluli do doku v přístavu v Reykjavíku a byli k dispozici policii.

„První odpovědi, které jsme obdržely, zněly, že mají zajímavý cíl z druhé světové války. O co jde, však nedokázali vysvětlit,“ řekl Georg Lárusson, ředitel islandské pobřežní stráže. Společnost Advanced Marine Services poté požádala islandskou vládu o povolení. To jim bylo nakonec uděleno a tým pokračoval v hledání, dokud něco neobjevil.

Podle hledačů bylo zlato uloženo v bedně v dolní palubě lodi. Odhaduje se, že drahý kov váží až čtyři tuny. Týmu se podařilo do trupu lodi udělat díru, aby se ke zlatu dostal. Podle novin The Sun lovci pokladů plánují drahocenný poklad přepravit do Velké Británie.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Koktejl Zahraničí