Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
17°C Dnes 14°C Sobota 10°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na rozsáhlé požáry na jihu Itálie

MZV ČR informuje, že území jižní Itálie je v těchto dnech ohrožováno masivními požáry. Nejrozsáhlejší požáry byly zaznamenány na Sicílii, včetně požáru v blízkosti turistického komplexu „Calampiso“ ve známém sicilském letovisku San Vito Lo Capo. Požáry byly zasaženy i oblasti kolem Vesuvu, dále na Sardinii a v italských regionech Kalábrie a Puglia

 

                                                                

Situace na Sicílii

Dle sdělení vedení Civilní ochrany Italské republiky jsou v současné době požáry pod kontrolou. Výše zmíněný turistický rezort v San Vito Lo Capo, kde mělo pobývat na dovolené cca 600 turistů, byl 12.7.2017 evakuován, všem jeho hostům bylo zajištěno náhradní ubytování. V současné době byl (dle sdělení místních úřadů) požár uhašen, proběhla technická revize veškerých instalací v rezortu a hosté se měli vrátit do svého původního ubytování tuto sobotu, tj. 15.7.2017.

Situace v oblasti Neapole, Vesuvu a vykopávek v Pompejích a Ercolanu

Pokud jde o situaci v blízkosti vulkánu Vesuv, svahy Vesuvu, které jsou za normálních okolností zpřístupněny turistům, jsou nyní uzavřeny. Znovu by měly být otevřeny na začátku příštího týdne. Vykopávky v Pompejích a v Ercolanu jsou prozatím stále přístupné, prohlídky však znepříjemňuje silný zápach v důsledku zmíněných požárů. Obce v blízkosti ohroženy nejsou, požáry jsou v současné době rovněž pod kontrolou.

V případech nouze kontaktujte Velvyslanectví ČR v Římě na lince +39 335 310 450.

MZV doporučuje všem občanům registrovat se před cestou v databázi DROZD (ZDE).

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.