Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
17°C Dnes 14°C Sobota 10°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Kronen Zeitung: miliardová železnice spojí Vídeň s Ruskem

Na letošním ekonomickém fóru v Petrohradu se sešel rekordní počet vysoce postavených hostů z politických a obchodních kruhů, píše Kronen Zeitung. Třeba rakouský kancléře podpořil společné projekty koncernu OMV a ruského Gazpromu,a také výstavbu širokorozchodné železnice, která spojí Vídeň s libovolnou částí Ruska, ať už jde o Moskvu či Vladivostok

 

                                                             

Časy se mění: jestliže ještě loni Putinovo „slavnostní představení" na ekonomickém fóru v Petrohradu bojkotovali především Američané, pak letos může ruského lídra potěšit rekordní účast, píšou rakouské noviny Kronen Zeitung.

Na návštěvu do Petrohradu přijeli četné vysoké osoby z politických a ekonomických kruhů včetně indického premiéra Naréndry Módího a stovky vedoucích představitelů amerických společností. Rakousko letos také hraje v tomto elitním klubu důležitou roli, zdůrazňují noviny. Kancléř Christian Kern se setkává s Vladimirem Putinem, přičemž vedle politických otázek se projednává také miliardový projekt.

Jak se píše v článku, účastní se ho hlavně ropný a plynový koncern OMV, jehož předseda už podepsal velké množství dohod s ruskou stranou. Rakušané investovali miliardy do nákupu výnosných nalezišť plynu na Sibiři. Kromě toho chce se OMV zúčastnit projektu plynovodu Severní proud 2.

Teď se má stát spolupráce s Ruskem ještě intenzivnější, a rakouský kancléř Christian Kern poskytl koncernu v této otázce úplnou politickou podporu. V Petrohradu byla podepsána nová dohoda o spolupráci s Gazpromem v Íránu: tam se plánují společné geologické výzkumy.

O miliardy eur jde také v jiném projektu — prodloužení širokorozchodné železniční trati ze slovenských Košic až do Vídně. Díky tomu bude možno zařídit železniční spojení na tisíc kilometrů, třeba i z Vladivostoku do Vídně, bez nutnosti výměny podvozků při přechodu z úzkého rozchodu na široký a naopak.

Na cestu mezi Evropou a Asií bude třeba dvakrát méně času, a ve Vídni bude možno zřídit logistické středisko. V důsledku toho se objeví mnoho pracovních míst, a dlouhodobý ekonomický růst bude zajištěn, podotýkají rakouské noviny. Předseda rakouské Spolkové hospodářské komory doufá, že tento projekt bude realizován do roku 2030.

Jak podotýká Kronen Zeiting, celkové hospodářské klima v Rusku se znovu vyjasňuje. Vladimir Putin využívá ekonomického fóra v Petrohradu, aby ukázal, že jak vážně berou jeho zemi na mezinárodní úrovni, soudí autor článku. V březnu 2018 bude kandidovat ve volbách prezidenta.

Jestliže narazilo Rusko na nějaké průtahy, týká se to především jeho záměru nahradit v budoucnu spolupráci s EU užší spolupráci s Čínou: Asijci, kteří rádi obsazují nová území, vyvolávají u Rusů stejné znepokojení, co i Donald Trump, v něhož vkládali naděje, uzavírá Kronen Zeitung.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.