Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
17°C Dnes 14°C Sobota 10°C Neděle
EUR: 25,815 USD: 22,050 Další měny

Jak poznat zralý banán? Tento obrázek vám napoví

Nejlepší čas, kdy sníst banán - je to čas, kdy je banán čerstvý nebo zralý?

 

                                                           

 

Mnoho lidí se zajímá o to, kdy je nejlepší jíst banán. Je zajímavé, že se nutriční hodnoty banánu mění s jeho dozráváním. Možná jste si všimli, že čím zralejší banán je, tím je jeho chuť sladší. Je to dáno tím, že škrob, který je v banánu obsažen (není sladký, jeho chuť je trpká), se postupem času mění a transformuje na jednoduché cukry (monosacharidy, disacharidy), které dodávají banánu sladkou chuť.

Jakmile se banán stane zralým, enzymy odbourají škrob natolik, že je sladký a látky, které vaše tělo nezpracuje. Proto vaše tělo může v klidu zpracovávat cukry do krevního oběhu, je tak rychlým zdrojem energie.

Konzumace zralého banánu může mít i další benefity - japonští badatelé zjistili, že banán má antioxidační a protirakovinné účinky, když dozrává. Úplně zralý banán navíc produkuje látky zvané TNF, které dokážou bojovat s tzv. abnormálními buňkami. Čím tmavší jsou skvrny na banánu, tím větší prospěch bude mít na váš imunitní systém. Čím je banán zralejší, tím je také lepší jeho schopnost prevence proti rakovině. Žlutý banán s četnými skvrnami je mnohem lepší než zelený nezralý banán, který mnohdy všichni konzumují.

Zralý banán je také užitečný pro vaše tělo, pokud potřebuje rychlé cukry, jak už bylo zmíněno. Pokud nechcete, aby se váš cukr v krvi zvýšil, můžete banán konzumovat s nějakými zdravými tuky (zpomalují vstřebávání cukru) nebo banán v úrovni 3-4 na obrázku v úvodu.

Zadejte si poptávku zdarma, ušetřete až 40% z koncové ceny. Poptejte zdarma jakékoliv služby nebo zboží a získejte nejlepší nabídku! Poptávat můžete cokoliv, např. překlady angličtina, němčina, ruština, cestovní kanceláře, letenky, prodej a pronájem bytů v Praze, Brně, Ostravě, zateplení, stavební firmy, stavební materiál, klimatizace, solární systémy, stavební dozor, tepelná čerpadla, zednické práce, ubytování, jazykové školy, hypotéky, úvěry, reklamní agentury, tiskárny, autobazary, nová i ojetá vozidla a motocykly, náhradní díly, autodoprava, servisy, disky a pneumatiky, LPG, CNG, pojištění, leasing nebo například notářské a advokátní služby a mnoho a mnoho dalších oborů…

Poptávky zdarma se vyplatí, ale pamatujte, že nejlevnější není vždy nejlepší. Vybírejte podle referencí dodavatelů a za své peníze chtějte vždy to nejlepší, co můžete dostat.

Kategorie: Zdraví